Regulamin


Informacje ogólne

Właścicielem sklepu internetowego   www.fajnebuty.com jest Firma PAOLO TOP s.c. zarejestrowana w Gorzowie Wilekopolskim z siedzibą 66-400 Gorzów Wlkp. ul. Ogińskiego14a/10 Adres do korespondencji: Firma PAOLO TOP s.c. 66-400 Gorzów Wlkp. ul. Aleje 11-go Listopada 91/7 Rejestracja i ochrona danych osobowych Rejestrując się w fajnebuty.com, klient zostanie poproszony o podanie swoich danych poprzez wypełnienie formularza. Każdy klient ma prawo do wglądu swoich danych, posiada też możliwość ich zmiany. Rejestrując się klient wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych jedynie do potrzeb realizacji składanych na www.fajnebuty.com zamówień, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 883).
Zaprenumerowanie elektronicznego newslettera, w którym przedstawiamy nowości, promocja wymaga tylko podania adresu e-mail. Wysyłamy e-maila zwrotnego z prośbą o potwierdzenie rejestracji.

Zasady zamawiania

Zamówienia można składać drogą elektroniczną na stronie sklepu. Zamówienia można składać 24 godziny na dobę przez cały rok. Realizacja zamówień odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 9-16. Szczegóły dotyczące składania zamówień są opisane w zakładce "Pomoc" dostępnej z głównego menu serwisu.
Klient zobowiązany jest podać w formularzu zamówienia adres poczty internetowej, na który zostanie przesłane potwierdzenie zamówienia, które następnie powinien potwierdzić otwierając stronę o adresie podanym na końcu wiadomości, nie później niż w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia. Po tym terminie zamówienie zostanie anulowane. W przypadku trudności technicznych z potwierdzeniem prosimy o potwierdzenie pod nr telefonu nr 601721573 Klient ma możliwość zmiany, korygowania oraz anulowania złożonego i potwierdzonego zamówienia, kontaktując się pod nr telefonu 601721573 lub na adres sklep@fajnebuty.com nie później niż 6 godziny od jego złożenia. Nie dotyczy to zamówień już wysłanych, zrealizowanych.
W przypadku braku możliwości sprawdzenia lub skorygowania zamówień budzących wątpliwość lub zawierających nie kompletne dane, nie zostaną one zrealizowane.
Ceny towarów znajdujących się w sklepie są cenami brutto, wyrażone są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Informacje o podanych cenach obowiązują w chwili składania zamówienia do czasu jego realizacji i w tym czasie nie ulegną zmianie. Oferta jest ważna do wyczerpania się zapasów.
Do zamówień realizowanych za granicę wymagamy płatności wyłącznie kartą kredytową. Paczka przesłana z Polski za granicę może podlegać opłatom importowym i podatkom, nakładanym przez kraj odbiorcy. Wszystkie dodatkowe formalności związane z odebraniem przesyłki z urzędu celnego leżą w gestii kupującego.
Nie mamy żadnej kontroli nad wysokością dodatkowych opłat i nie możemy ich przewidzieć - zależą od ustawodawstwa kraju odbiorcy. W przypadku zamówień z zagranicy ceny nie są pomniejszane o podatek VAT.
Na życzenie klienta firma wystawia faktury VAT. Aby otrzymać fakturę VAT należy poinformować o tym przy składaniu zamówienia i podać dane firmy.
Zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług dla Klientów z terytorium Wspólnoty sprzedaż wysyłkowa w każdym przypadku musi być potwierdzona fakturą.

Realizacja, wysyłka i zapłata

Zamówione towary są dostarczane do klienta za pośrednictwem Firmy Kurierskiej GLS. Zakupione towary dostarczane są pod adres wskazany w formularzu zamówień przesyłką priorytetową.
Termin dostawy zamówionych towarów wynosi od 2 do 5 dni roboczych od momentu potwierdzenia zamówienia.
Koszt dostarczenia zamówionego towaru pokrywa firma.
Klient wybiera formę uregulowania należności: za pobraniem (przy odbiorze) za pomocą karty poprzez www.platnosci.pl lub przedpłatą na rachunek firmy(przelew bezpośrednio z konta). Nr rachunku bankowego do przedpłaty zostanie przesłany na adres mailowy klienta (podany w zamówieniu) po uprzednim sprawdzeniu możliwości jego realizacji. Termin realizacji zamówienia z opcją przedpłaty wynosi 2-3 dni od daty zaksięgowania wpływu.
Treść zawartej umowy pomiędzy Firma PAOLO TOP s.c. a klientem jest dostarczana w mailu potwierdzającym zamówienie, oraz w formie pisemnej wraz z przesyłką.
Firma PAOLO TOP s.c. zastrzega sobie możliwość czasowego braku określonego towaru, co może wydłużyć okres realizacji zamówienia. W takich wypadkach klient zostanie poinformowany telefonicznie lub drogą elektroniczną o zaistniałym fakcie oraz najbliższym możliwym terminie realizacji tego zamówienia. Klient może w takiej sytuacji anulować zamówienie.
Zakupione i dostarczone towary objęte są 12-sto miesięczną gwarancją producenta na wady ukryte oraz 2 letnią odpowiedzialnością sprzedawcy.

Zwrot towaru, wymiana i reklamacje

Wszystkie zakupione u nas towary podlegają wymianie. Towar może zostać wymieniony na taki sam, ale w innym rozmiarze lub zupełnie inny model. W przypadku takiej sytuacji prosimy o kontakt mailowy sklep@fajnebuty.com lub pod nr tel. 601721573. Warunkiem jest odesłanie do nas towaru nieużywanego w oryginalnym opakowaniu i z metkami oraz załączenie paragonu fiskalnego. W przypadku wymiany na życzenie klienta koszt tej wymiany w obie strony ponosi klient. Kupujący, który zawarł umowę na odległość, może zwrócić towar bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie 10 dni od daty odebrania towaru przez klienta. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni. Towar powinien wrócić w takim stanie, w jakim został zakupiony, w oryginalnym opakowaniu wraz z paragonem fiskalnym. Koszty przesyłki nie będą zwracane, zwrotowi podlega tylko wartość towaru.
W przypadku ewentualnych reklamacji należy skontaktować się z firmą telefonicznie pod nr 601721573 lub na adres sklep@fajnebuty.com. Należy w takiej sytuacji odesłać towar na adres: Firma PAOLO TOP s.c., 66-400 Gorzów Wlkp. ul. Aleje 11-go Listopada 91 b.7 wraz z opisem przyczyny reklamacji oraz paragonem fiskalnym. Klient zostanie w ciągu 2 dni roboczych od momentu odebrania przez firmę reklamowanego obuwia informację o fakcie ich otrzymania i dalszego postępowania.

Reklamacja zostanie rozpatrzona w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki.
Wszelkie zwroty i przesyłki wysyłane na koszt Firmy PAOLO TOP s.c. nie będą przyjmowane, chyba że nastąpiły wcześniej inne ustalenia.

Ustalenia końcowe

Korzystanie ze sklepu sklep@fajnebuty.com oznacza akceptację niniejszego Regulaminu.
Właściciele strony sklep@fajnebuty.com, firma Firma PAOLO TOP s.c. zakazuje usługobiorcom przesyłanie treści o charakterze bezprawnym. (Art. 8 §3 pkt.
2b
Ust o świadczeniu usług droga elektroniczną) Do korzystania z sklep@fajnebuty.com niezbędne jest posiadanie przeglądarki internetowej (najlepiej Internet Explorer, Mozilla Firefox lub Netscape Navigator). Przeglądarka powinna obsługiwać szyfrowaną transmisję danych
(SSL) oraz obsługiwać skrypty Javascript. Włączona musi być również obsługa plików cookie .
Wszelkie sprawy wynikające z powodu zawarcia transakcji na odległość rozstrzygać będzie Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp.
Zawierając transakcje na odległość z firmą PAOLO TOP SC klient akceptuje regulamin.